4. 7. 2013.

PORAZ OD AUSTRIJANCA

Boris je takmičenje u singlu na čelendžeru u Temišvaru završio porazom u drugom kolu od trećeg nosioca Andreasa Haider-Maurera rezultatom 5-7 4-6.
Tokom celog meča su bili izjednačeni, ali je Austrijanac u prelomnim trenucima bio prisebniji pa je zato i izvojevao pobedu.
U prvom setu Maurer je poveo sa 3-1, ali Boris odmah vraća brejk i potom uzima gem na svoj servis i poravnava na 3-3.
Bez problema čuvaju svoje servise do 5-6 kada je Paša servirao za tajbrejk, izgledalo je da će i taj gem biti lak jer je imao dve vezane gem lopte, ali Andreas uzima 4 poena uzastopno i dobija prvo set sa 7-5.

Nije to sputalo Borisa da odlično krene u drugom delu igre, odmah je napravio brejk i potvrdio ga za vođstvo od 2-0.
A onda, opet sledi pad u igri, austrijski teniser ulazi u seriju od 5 vezanih gemova i stiže na gem od četvrtfinala.
Boris s nulom uzima gem i smanjuje na 3-5, a onda na servis rivala spašava meč loptu pa dolazi do brejka i smanjuje na 4-5.
Servirao je za ostanak u meču i bila je to lepa prilika da se izjednači na 5-5, ali srpski teniser je nije iskoristio, Haider-Maurer stiže do dve vezane meč lopte, Boris je spasio prvu, ali ne i drugu pa je Austrijanac pobedio sa 7-5 6-4.
Jednostavno, Pašanski je danas bio ravnopravan sa svojim protivnikom, ali je Austrijanac sve svoje šanse koristio, za razliku od Borisa koji ima za čim da žali posle ovog duela.

Uslediće blagi pad na listi, u ponedeljak Pašanski bi trebao da bude 200. na ATP listi, ali do polovine avgusta ne brani bukvalno ništa i to je vreme za koje mora da sakupi lep broj bodova kako bi napredovao na listi jer posle toga sledi period u kojem brani mnogo poena.
Boris popodne nastupa i u četvrtfinalu dubla zajedno sa Ćirićem gde igraju protiv Đustina i Lincera.
Što se tiče singla, sledeće nedelje Pašanski igra u glavnom žrebu čelendžera u San Benedetu i to je turnir gde uz malo sreće u žrebu može daleko da dogura, krajnje je vreme da nas obraduje jednim sjajnim rezultatom.